Дмитро Чумаченко
Засновник Школи IT професіоналів «ProfIT», кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри математичного моделювання та штучного інтелекту НАУ ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Голова правління в ГО «Українське науково-освітнє ІТ товариство», Координатор робочої групи «ШІ + Освіта та наука» в Експертно-консультаційному комітеті з розвитку сфери штучного інтелекту в Україні при Міністерстві цифрової трансформації України
Більше про стипендіатаДмитро – триразовий стипендіат Завтра.UA, активно розвивається в сфері штучного інтелекту та освіти, викладає в НАУ ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».
Активний в сфері науки – має більше 200 міжнародних публікацій, основні сфери інтересів – Мультиагентне моделювання (Agent Based Modeling, Agent-Based Simulation), системи та методи штучного інтелекту. У 2021 та 2022 році входив до топ 2% науковців світу за версією Stanford University. Лауреат Премії Верховної Ради України для молодих вчених у 2021 році. У 2023 році здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Молодий вчений року» у номінаціях «Математика та статистика» і «Автор найкращої серії наукових робіт».
Має статус Research Associate в Масачусетському Інституті Технологій (США), Affiliate Researcher в Університеті Ватерлоо (Канада) та Visiting Researcher в Інституті демографічних досліджень Макса Планка (Німеччина).
За сприяння фонду Віктора Пінчука заснував соціальний освітній проект – школу IT професіоналів «ProfIT». Проєкт спрямований на підвищення рівня освіти та забезпечення відповідності вимогам сучасного ринку студентів IT-спеціальностей, а також працівників-початківців сфери IT. Учасники заходів ProfIT мають можливість перейняти досвід провідних IT-фахівців, дізнатися про новітні тренди IT-індустрії, а також познайомитися з актуальними технологіями.
У 2020 році Дмитро зі своїм проєктом переміг у номінації «Наукова школа (неформальна освіта)» та став лауреатом конкурсу “Молодий вчений року” за підсумками 2020 року. У 2022 році в цьому ж конкурсі Дмитро став переможцем конкурсу в номінації «Профорієнтаційна наукова платформа», а проєкт було відзначено за серію заходів «Про штучний інтелект простими словами».