1 грудня Фонд Віктора Пінчука вже вп’яте розпочинає прийом заявок від потенційних кандидатів на участь у конкурсному доборі програми «Всесвітні студії». В рамках проекту, спрямованого на формування нового покоління української професійної еліти, переможці конкурсу – талановиті молоді українці віком до 35 років – отримають від
Фонду Віктора Пінчука гранти на навчання за магістерськими програмами в провідних світових навчальних закладах, що увійшли до списку 200 кращих університетів світу за рейтингами QS та The Times Higher Education.
Прийом документів та online-реєстрація триватиме на сайті програми worldwidestudies.org з 1 грудня 2013 року по 15 травня 2014 року.
В першу чергу цього року будуть підтримані заявки тих, хто планує навчання в наступних галузях: аграрні науки, екологія та охорона навколишнього середовища, право, державне управління, альтернативна енергетика та аерокосмічна інженерія. Фонд також розгляне заявки для отримання гранту і в інших галузях, але потенційні кандидати матимуть представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю.
Потенційні апліканти на гранти програми «Всесвітні студії» мають відповідати наступним вимогам:
- бути громадянами України віком до 35 років на момент вступу до університету;
- мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету;
- бути зарахованими (з документальним підтвердженням) до складу студентів магістерської програми закордонного університету та готовими почати навчання восени 2014 року;
- мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні;
- мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом.
Гранти від Фонду Віктора Пінчука отримають найуспішніші кандидати, відібрані спеціальним незалежним журі у ході відкритого загальнонаціонального конкурсу. Для отримання гранту потенційні кандидати повинні самостійно підібрати магістерську програму та вступити на неї, підготувавши всі необхідні документи, пройшовши додаткові підготовчі курси та здавши мовні тести, та представити журі «Всесвітніх студій» своє бачення щодо застосування отриманих знань після повернення в Україну. Фонд Віктора Пінчука очікує, що по завершенні навчання за кордоном всі отримувачі гранту повернуться в Україну та відпрацюють за фахом щонайменше 5 років.
Гранти від Фонду покриватимуть в першу чергу витрати на оплату навчання в університеті, підручники та медичне страхування. Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Більшість грантів покриватиме до 60 % всієї необхідної суми, але за умови не більше 50 тис. доларів США за весь навчальний період (1-2 роки). Студенти повинні будуть покрити решту витрат своїм чи спонсорським коштом.
Апліканти, які вступили до Кембриджського університету (University of Cambridge, Велика Британія), до правового факультету Пітсбургського університету (University of Pittsburgh School of Law, США), або до аграрного факультету Єврейського університету міста Єрусалим (The Hebrew University of Jerusalem, Ізраїль), матимуть змогу отримати решту коштів на навчання від благодійних фондів, що підтримують ці навчальні заклади. Дана опція є можливою завдяки угодам щодо спільного фінансування навчання студентів в рамках проекту «Всесвітні студії», укладених Фондом Віктора Пінчука з цими благодійними організаціями. Більше про партнерство програми з даними учбовими закладами та умовами фінансування навчання можна дізнатись на сайті «Всесвітніх студій» в розділі «Партнери».
Детальну інформацію стосовно умов участі у конкурсі, необхідних документів та рекомендацій щодо вибору магістерських програм та країн навчання, а також загальні відомості про особливості освіти в цих країна можна дізнатись на сайті програми
«Всесвітні студії»: worldwidestudies.org
Додаткова інформація
Факти з історії програми «Всесвітні студії»
Освітній проект Фонду Віктора Пінчука «Всесвітні студії», спрямований на формування нового покоління української професійної еліти, був заснований у 2009 році. Проект пропонує підтримку громадянам України віком до 35 років для отримання магістерського ступеню у найкращих університетах світу, в першу чергу, в галузях, які Фонд Віктора Пінчука вважає пріоритетними для подальшого розвитку України. На період 2013–2014 рік такими галузями є: аграрні науки, екологія та охорона навколишнього середовища, право, державне управління, альтернативна енергетика та аерокосмічна інженерія.
Загальна сума коштів, що була виділена Фондом на гранти за чотири роки існування програми, склала понад 15 млн. гривень, а її стипендіатами за цей час стали 73 особи. Наразі близько 30-ти з них ще продовжують навчання в магістратурах провідних університетів по всьому світу: Великобританії, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, США, Угорщині, Франції. Більше ж половини стипендіатів вже завершили навчання та повернулись в Україну, де почали роботу в профільних компаніях.
На батьківщині, окрім успішної професійної діяльності, випускники програми також ведуть активне соціальне та суспільне життя. Наприкінці 2012 року за їх власної ініціативи була створена спільнота стипендіатів програми «Всесвітні студії», покликана стати платформою для обміну досвідом та встановлення професійних і дружніх зв’язків між її учасниками. Учасники спільноти проводять регулярні зустрічі, на яких обговорюють власні ідеї, проекти ініціативи, обмінюються професійними і особистими новинами, а також запрошують гостей – успішних людей з різних сфер діяльності, які прикладом свого успіху можуть надихнути молодих людей наполегливо йти до своєї мети, не боятися змін та прагнути запровадження позитивних змін у суспільстві.
Крім того, стипендіати беруть активну участь у проектах, які реалізовує
Фонд Віктора Пінчука. Наприклад, у серпні 2013 року четверо стипендіатів програми «Всесвітні студії» в якості експертів долучились до екологічного форуму «Завтра.UA Climate Change Camp», що провів Фонд Віктора Пінчука за підтримки Фундації Coca-Cola (Coca-Cola Foundation) для стипендіатів програми «Завтра.UA». Під час чотириденного заходу, що пройшов на Дніпропетровщині, вони виступили перед молодими учасниками форуму з лекціями, а також в ролі менторів попрацювали разом з ними над розробкою їх власних проектів та ініціатив, скерованих на вирішення екологічних питань. В останній же день форуму всі учасники відвідали з екскурсією сучасний високотехнологічний завод «ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ» – яскравий приклад «зеленої» металургії в Україні.
Також щороку Фонд Віктора Пінчука залучає стипендіатів програм «Всесвітні студії» та «Завтра.UA» до глобальних дискусій під час Ялтинських щорічних зустрічей (YES), де молодь має можливість зустрітись та поспілкуватись з провідними політичними діячами, громадськими лідерами, інноваторами, успішними бізнесменами тощо. Цього року участь у ювілейній 10-й Ялтинській щорічній зустрічі взяли близько 30-ти стипендіатів Фонду. Дізнатись про те, чим стипендіати займались протягом трьох днів заходу, а також почути їх враження від участі у ньому, можна, переглянувши спеціальний відеоблог YES-2013 за посиланням: http://www.youtube.com/watch?v=XIR7w622bcs
Кроки участі у проекті
1. Складання всіх необхідних іспитів/тестів (як найшвидше, рекомендується до кінця січня 2014)
– Студент(-ка) складає всі іспити/тести, згідно вимогам університету та магістерської програми для студентів-іноземців.
2. Подача документів для вступу в університет (жовтень 2013 – березень 2014)
– Кандидат самостійно проходить всі вступні процедури, встановлені університетом, та знаходить додаткове джерело фінансування.
–
3. Подача заявки у Фонд на отримання гранту (грудень 2013 – травень 2014).
5. Оформлення Договору з Фондом (червень – липень 2014)
– Підтвердження виділеного гранту, підписання Договору з Фондом.
6. Навчання за кордоном (початок навчання з вересня 2014 до кінця курсу)
– Навчання в університеті, моніторинг успішності, випуск.
7. Робота в Україні (щонайменше 5 років, по завершенню навчання)
Приймаючи остаточне рішення щодо надання гранту, журі проекту буде враховувати такі критерії:
- Обґрунтування особистих та професійних цілей, чіткість аргументації та планів стосовно втілення здобутих знань та навичок в Україні;
- Авторитетність/престижність обраної магістерської програми та самого університету;
- Підтримка кандидата існуючим чи потенційним роботодавцем в Україні;
- Особисті досягнення/внесок кандидата в розвиток України у відповідній галузі (публікації, дослідження, запуск інноваційних проектів, особисті патенти на винаходи і таке інше);
- Можливість отримання кандидатом решти суми, необхідної для навчання, з інших джерел;
- Академічні та кар’єрні досягнення на момент подання заявки.
Фонд Віктора Пінчука – це незалежна приватна міжнародна благодійна організація, що базується в Україні. Фонд був створений в 2006 році бізнесменом і громадським діячем Віктором Пінчуком. Його метою є надання новим поколінням можливості стати творцями майбутніх змін. Для її реалізації розробляються проекти та будується партнерство, як в самій Україні, так і поза її межами. Фонд інвестує у трьох основних напрямках:
- інвестиції у людину, аби примножити людський капітал;
- інвестиції у суспільство, аби покращити рівень соціальної взаємодії;
- інвестиції у світ, аби сприяти поглибленню всесвітньої інтеграції.
Серед найбільш масштабних проектів фонду – програма допомоги новонародженим «Колиски надії», загальнонаціональна програма підтримки талановитої молоді «Завтра.UA», центр сучасного мистецтва PinchukArtCentre, міжнародна мережа YES (Ялтинська європейська стратегія) з підтримки євроінтеграційних прагнень України. Фонд Віктора Пінчука є членом Європейського Центру фондів і Українського форуму грантодавців, партнером Ялтинської європейської стратегії, співпрацює з Глобальною ініціативою Клінтона та іншими неурядовими організаціями.
Контактна інформація для запитів ЗМІ:
Прес-служба Фонду Віктора Пінчука
Тел.: + 380 44 494 11 48, факс: + 380 44 494 11 49
e-mail: [email protected]
[1] рейтинги The Times Higher Education World University Rankings’ Engineering & Technology та QS World University Ranking – Engineering & Technology