Стипендіати програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука провели пілотний етап проекту «Перезавантаження», сфокусованого на проблемі дитячої та підліткової злочинності. Мета проекту – соціальна та педагогічна допомога неповнолітнім правопорушникам, які знаходяться в школах соціальної реабілітації.
У проекті, який тривав впродовж чотирьох днів на базі Камишеватської середньої школи соціальної реабілітації (Запорізька область), взяли участь 20 дітей віком від 11 до 14 років. Стипендіати поговорили з вихованцями про можливі варіанти організації активного дозвілля, в форматі гри торкнулись юридичних та правових питань, а також провели заняття направлене на сімейну соціалізацію, відповідальне батьківство та вміння взаємодіяти з близькими людьми.
Крім того, в рамках проекту вихованців школи відвідали спеціально запрошені гості: бельгійський режисер Валерій Розьєр, який показав та обговорив з дітьми свій короткометражний фільм «Неділя»; чемпіон України, боксер Арчі Саркісов, який розповів підліткам про важливість здорового способу життя та провів для них спортивний майстер-клас; а також співак та автор пісень Арсен Мірзоян.
Стипендіати були приємно вражені відгуками дітей та констатували, що проект виявився корисним не тільки для вихованців школи соціальної реабілітації, але й для них самих.
Уляна Дяченко, стипендіатка «Завтра.UA», учасниця проекту: «Участь у проекті «Перезавантаження» дозволило мені побачити у вихованцях цієї школи, в першу чергу, звичайних дітей. Працювати з ними не завжди було легко – вони дуже непосидючі, а іноді занадто імпульсивні. Але коли я почула їхні відгуки про проведені заняття, відразу зрозуміла, що наші зусилля не були марними».
Світлана Фірсова, стипендіатка «Завтра.UA», учасниця проекту: Участь у цьому проекті дала мені можливість більш глибоко зрозуміти психологію підлітків. Ці зустрічі докорінно змінили моє ставлення до оточуючих та стали поштовхом до переоцінки цінностей».
Олег Першин, стипендіат «Завтра.UA», учасник проекту: «Під час роботи над проектом стереотипи руйнувалися. Ми дізнались про специфіку роботи школи соціальної реабілітації, а живе спілкування з її вихованцями докорінно змінило ставлення до них – якщо забути де знаходишся, то сприймаєш цих дітей як учнів звичайної школи».
Фотозвіт реалізації проекту можна переглянути на офіційній сторінці «Завтра.UA» у Facebook facebook.com/Zavtra.UA
Дізнайся більш детально про програму «Завтра.UA» – на сайті zavtra.in.ua