Статті

Понад 300 найкращих студентів України стали учасниками 3-го Молодіжного форуму стипендіальної програми «ЗАВТРА.UA»

Завершив свою роботу 3-й Молодіжний форум загальнонаціональної стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука, що проходив з 17 по 20 травня у Києві. У його роботі взяли участь понад 300 студентів з усіх регіонів України, які стали переможцями відбіркового конкурсу «Завтра.UA-2009/10».

Одними із головних задач Форуму є створення мережі соціально відповідальної молоді, що об’єднує найкращих студентів України, стимулювання їх громадської активності та залучення талановитих молодих українців до соціальних ініціатив, спрямованих на розвиток країни та суспільства. В результаті роботи Форуму стипендіати під керівництвом професійних тренерів, представників бізнесу та громадських організацій, а також учасників проекту Aspen-Україна розробили понад 20 соціальних проектів в галузі культури, освіти, екології, охорони здоров’я, захисту прав людини та інших, три з яких отримають організаційну та фінансову підтримку Фонду Віктора Пінчука.

В ході церемонії нагородження 19 травня стипендіати презентували проекти-переможці, серед яких: проект «Дитина місяця», націлений на зміну ставлення суспільства до дітей-інвалідів і має метою проведення показів в ВНЗ України однойменного соціального фільму з подальшими обговореннями; проект «Мистецька майстерня», спрямований на популяризацію українського мистецтва серед дітей, для чого стипендіати планують проводити майстер класи всіх видів національного мистецтва в школах та літніх таборах; «Наше завтра» – соціально-освітній проект, що має на меті підвищення академічної успішності та мотивації до навчання дітей-сиріт.

Цього року до роботи Форуму приєдналися політики, представники бізнесу та громадські діячі, які взяли участь в церемонії нагородження та провели зустрічі-дискусії зі стипендіатами, в ході яких поділилися з ними історіями свого успіху та надали практичні поради, яким чином необхідно діяти, щоб досягти високих результатів у житті. Серед учасників – лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк, Генеральний директор «Microsoft Ukraine» Дмитро Шимків, Генеральний директор Нового каналу Ірина Лисенко, президент Icon Private Equity Кирило Дмітрієв, керуючий директор «Dragon Capital» Томаш Фіала, засновник благодійного фонду та ресторатор Маргарита Січкар, ведучий програми «Свобода слова» Андрій Куліков, засновник програми «Завтра.UA» Віктор Пінчук та інші.

Звертаючись до стипендіатів, Віктор Пінчук зазначив: «Я хочу закликати вас бути глобальними громадянами. Коли ви думаєте про Україну, потрібно думати про весь світ. Потрібно брати все найкраще, що є в світі, і тоді ви станете гідними громадянами цієї країни та зможете принести результат. Ви маєте обговорювати та думати про те, чим живе світ і не обмежуватись обговоренням лише якихось місцевих, локальних проблем».

Вітаючи студентів з перемогою у конкурсі, Арсеній Яценюк зауважив: «Коли я кажу про те, що є майбутнє, я чудово розумію, що майбутнє зібралось тут. І те, що сьогодні ви отримали невеличку перемогу – це дуже важливо для вашого становлення, для вашого життя і для вашого майбутнього. Кожен з вас повинен бути націлений на перемогу. Кожен з вас повинен стати особистістю. Я вірю в те, що тут зібрались вже сформовані особистості. Для того, щоб змінити країну, не треба мільйонів людей. Треба тих, хто мають енергію, силу і бажання».

Дмитро Шимків: «Головне враження – те, що в Україні є активне, прогресивне студентство, яке бажає щось змінювати, яке хоче жити в цій країні, її відбудовувати. Це цікаво, тому що я розумію, що вони виростають, вони створюють компанії, створюють бізнес, вони починають активно працювати і в суспільстві і в житті. В них є ідеї, в них є питання, їх цікавить куди рухатись, як розвиватись, які є можливості для самореалізації».

Цього року конкурс для участі у Стипендіальній програмі «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука проводився вже вчетверте. До нього долучились близько 1500 студентів з понад 70 вищих навчальних закладів України 4-го рівня акредитації. В результаті трьох відбіркових турів стипендіатами програми стали 318 студентів, 78 з яких будуть отримувати стипендію вже вдруге, а 11 – втретє. Цього року найбільша кількість студентів, які стали стипендіатами програми живуть в Києві (88 студентів), Харкові (29 студентів) та Львові (25 студентів) та навчаються в Київському національний університет ім. Т. Г. Шевченка (39 студентів), Національному університеті «Львівська політехніка» (20 студентів) та Києво-Могилянській Академії (18 студентів). Найбільш популярними галузями для написання конкурсних робіт виявились «Економіка та менеджмент» (45 робіт), «Електронна техніка та прибори» (33 роботи), «Філологія та журналістика» (24 роботи). Протягом року всі стипендіати «Завтра.UA» отримуватимуть щомісячну стипендію у розмірі 942 грн.

закрити