Статті

Стипендіати програми «Завтра.UA» презентують у Києві всеукраїнський проект «Дитина з Місяця», спрямований на зміну ставлення суспільства до осіб-інвалідів

14 грудня 2010 року стипендіати програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука та незалежний продюсер Марина Шкуропат презентують у Києві соціальний проект «Дитина з Місяця», спрямований на зміну ставлення суспільства до осіб-інвалідів. В рамках події відбудеться демонстрація однойменного фільму та прес-конференція, протягом якої будуть представлені результати проекту, який вже було реалізовано у восьми містах України.

Прес-конференція та показ фільму відбудуться о 14.30 у Київському національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова (вул. Пирогова, 9), ауд. 340.
Будь ласка, надсилайте Ваші запити на акредитацію на електронну адресу [email protected]

Метою проекту «Дитина з Місяця» є привернення уваги до проблем, з якими зіштовхуються в Україні люди-інваліди, налагодження контактів між студентами, громадськими організаціями та активістами, які займаються цією проблемою, а також включення людей з фізичними вадами в повноцінне соціальне життя.

«Мені хочеться, щоб ми перестали боятися виходити за рамки свого світу, почали спілкуватись з людьми, які за нашими мірками чи за мірками суспільства, вважаються не такими як ми чи в чомусь гірші за нас», – зазначає ініціатор проекту Марина Шкуропат.

На сьогодні проект вже було реалізовано у вищих навчальних закладах Сєверодонецьку, Луганську, Ужгороду, Острога, Хмельницького, Запоріжжя, Сімферополю та Львову. Окрім показу фільму та проведення дискусій про дотримання в Україні прав людей з особливими потребами, в цих містах було здійснено первинний збір інформації стосовно проблем інвалідів в Україні, зокрема, доступності освіти та наявності рівних умов для їхнього індивідуального розвитку.

Проект «Дитина з Місяця» був розроблений студентами 10-ти українських університетів на 3-му Молодіжному Форумі Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука, що проходив під Києвом з 17 по 20 травня 2010 року.

«Дитина з Місяця» – фільм італійського режисера Джанфранко Альбано, що розповідає реальну історію видатного фізика Фульвіо Фрізоне, що й до тепер живе у Сицилії та працює в університеті, названому на його честь. Стрічка неодноразово стала призером престижних міжнародних телевізійних фестивалів, здобувши у 2007 році призи «Юнеско-Амаде» у Монте-Карло, «Золота Магнолія» в Шанхаї та приз «Золота Олива» за кращий художній фільм у м. Бар, Чорногорія.

Більш детальна інформація стосовно проекту розміщена на сайті www.moonchild.org.ua

закрити