Статті

В Києві завершив роботу 4-й Молодіжний форум Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука

В Києві завершив роботу 4-й Молодіжний форум Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука, який зібрав 320 найкращих студентів України – цьогорічні переможців загальнонаціональної стипендіальної програми. Вони були відібрані за результатами трьох етапів конкурсу з 1739 кандидатів в більш, ніж 100 вузах України.

Форум завершився урочистою церемонією, гостями якої стали: президент Польщі в 1995-2005 рр. Александр Квасьнєвський, керівник Головного управління з питань міжнародних відносин Андрій Гончарук, керівник Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента Ганна Герман, народний депутат Україні, лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк, народний депутат України Андрій Шевченко, лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, українські бізнесмені та громадські діячі.

Звертаючись до стипендіатів в ході церемонії засновник Програми Віктор Пінчук підкреслив: «Мета програми «Завтра.UA» – допомогти вам розкрити свій потенціал і направити його на розвиток себе і своєї країни. Як це зробити? Рецепт дуже простий – знати, думати і мріяти, ну і, звичайно ж, діяти». У сучасному світі дуже важливо мріяти про майбутнє, тому що справжній лідер не зациклюється на справжньому і тим паче – на минулому, сказав Віктор Пінчук. Але ні одна мрія не втілиться в життя сама собою. «Треба діяти. Нехай не в глобальних масштабах, нехай у невеличких соціальних проектах, які ви реалізуєте, будучи стипендіатами. Але це вже – ваша дія, важлива дія», – зазначив він.

За словами Александра Квасьнєвського, «Ми дуже хочемо дочекатися того для, коли Україна приєднається до Євросоюзу. І ми дуже багато працюємо для цього. Повірте, ваша країна має прекрасні шанси і вона буде грати надзвичайно важливу роль. У вас є надзвичайний потенціал». Він підкреслив особливу роль української молоді в майбутньому розвитку країн і запропонував стипендіатам керуватись у своєму житті та кар’єрі гаслом «Так. Ми це зможемо!»

На урочистій церемонії відбулось нагородження кращих студентів Програми та студентських соціальних проектів. Зокрема, нагороди отримали переможці загального рейтингу стипендіатів «Завтра.UA»: Інна Перетятько (Полтавська державна аграрна академія – 1 місце), Роман Петрук (Вінницький національний технічний університет – 2 місце) та Євгенія Лазеба (Полтавська державна аграрна академія – 3 місце).

Кращим соціальним проектом спільноти стипендіатів 2010-2011 року була визнана «Мистецька майстерня» – проект, в ході якого стипендіати проводили в дитячих таборах майстер-класи з різних видів українського традиційного мистецтва.

Також були названі нові соціальні проекти стипендіатів, які отримають фінансову та організаційну підтримку Фонду Віктора Пінчука у наступному році. Серед проектів-переможців – серія профорієнтаційних тренінгів для учнів старших класів, популяризація велоспорту, соціально-психологічна робота з онкохворими дітьми, інформаційна кампанія, що агітують молодь будувати кар’єру в Україну, а також кампанія проти молодіжних абортів.

4-й Молодіжний форум Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA» розпочався 21 травня. У перший день проводилися командоутворюючі тренінги та посвята в Спільноту стипендіатів. Другий день був присвячений розробці соціальних проектів. Третій день – лекціям та дискусіям на тему «Світ твого завтра: що очікувати, до чого готуватися, як діяти». З лекціями перед стипендіатами виступили професор Стокгольмської бізнес-школи і автор бестселера «Бізнес у стилі фанк» Йонас Ріддерстрале, керівник і директор зі стратегічного розвитку компанії «Grameen Creative Lab» Саскія Бруштейн і один з провідних російських макроекономістів-теоретиків Михайло Хазін.

Зі студентами також поділилися своїм досвідом та історіями успіху спеціально запрошені гості: керівник компанії «GSC Game World» та автор хітів комп’ютерних ігор «Казаки» та «Сталкер» Костянтин Григорович, виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Анна Дерев’янко, ресторатор Маргарита Січкар, науковець Максим Стріха, народний депутат України Андрій Шевченко, співзасновник та керуючий партнер Horizon Capital Наталія Яресько, лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк.

24 травня, перед тим як покинути Київ, стипендіати відвідали виставку «Твоє емоційне майбутнє» Олафура Еліассона, яка зараз проходить в PinchukArtCentre.

З часу створення програми «Завтра.UA» її стипендіатами стали понад 1400 українських студентів. За роки існування програми студенти реалізували понад 40 соціальних проектів, серед яких «Заповідник», кінофестиваль «Ранок», «Мистецька майстерня» тощо. Також вони мали нагоду стати учасниками цікавих проектів, таких як 1-й український інтелектуальний молодіжний Форум Завтра: «Світ, Україна, Я», спеціальним гостем якого став сьомий Генеральний секретар ООН Кофі Аннан; відвідували Ялтинську європейську стратегію (YES), під час якого стипендіати зустрічались з такими лідерами нашого часу, як Білл Клінтон, Тоні Блер, Сергій Хрущев та іншими.

закрити