Статті

Стипендіати програми «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука зустрілись з трикратним лауреатом Пулітцерівської премії та відомим журналістом Томасом Фрідманом

23 квітня стипендіати програми «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука зустрілись з колумністом The New York Times, автором шести бестселерів та трикратним лауреатом Пулітцерівської премії Томасом Фрідманом. Зустріч відбулась після лекції відомого журналіста, яку він прочитав в Києві в рамках проекту «Публічні лекції» Фонду Віктора Пінчука.

Під час зустрічі Томас Фрідман поговорив зі стипендіатами про глобальні тенденції сьогодення та нові виклики, які постали перед людством у сучасному глобалізованому світі. Крім того, молодь поставила колумністу декілька актуальних питань щодо шляхів подальшого розвитку України та стратегій впровадження позитивних змін у суспільстві.

Томас Фрідман відмітив, що активність громадянського суспільства є ключовою запорукою успіху на шляху розбудови демократичної держави.

На думку журналіста, окрім необхідності створення нових громадських організацій та об’єднань, ще більш важливим є прагнення кожного окремого громадянина до впровадження змін у суспільстві та державі, а також усвідомлення власної причасності до того, наскільки якісними будуть ці зміни та чи відбудуться вони взагалі. 

Фото звіт зустрічі стипендіатів «Всесвітніх студій» з Томасом Фрідманом 

В основу ж лекції «Коротка теорія про все на світі», яку Томас Фрідман прочитав раніше цього дня лягли ідеї, описані ним в його книгах. Автор бестселерів розповів, що світ наразі переживає новий етап глобалізації, передумовою якого став розвиток комунікаційних технологій та стрімке поширення Інтернету в світі. За словами Фрідмана, унікальність сучасної ситуації, ключовим гравцями якої є окремі індивідууми, полягає в тому, що вперше за всю історію людства, шанси на успіх визначаються не громадянством і місцем проживання, а освітою, здібностями, завзятістю, винахідливістю і доступом до світової комунікаційної системі.

Наприкінці лекції відомий колумніст дав молоді п’ять порад, щоб досягти успіху у сучасному світі, а також відповів на питання аудиторії.

Відвідувачами лекції стали переможці стипендіальних програм Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA» і «Всесвітні Студії», студенти і аспіранти провідних ВНЗ України, бізнесмени, дипломати та журналісти. Крім того, лекція транслювалась в режимі онлайн на сайтах Hromadske.tv та pinchukfund.org

Переглянути фото звіт лекції Томаса Фрідмана

Відео версія лекція доступна на сайті Фонду Віктора Пінчука в розділі «Фото та Відео» 

закрити