Статті

Фонд Віктора Пінчука розпочинає шостий прийом заявок на участь у конкурсному доборі програми «Всесвітні студії»

4 лютого 2015 року Фонд Віктора Пінчука розпочинає шостий прийом заявок від потенційних кандидатів на участь у конкурсному доборі програми «Всесвітні студії». В рамках проекту, через який Фонд продовжує втілювати свою більш ніж десятирічну стратегічну інвестицію спрямовану на формування нового покоління лідерів України, переможці конкурсу – талановиті молоді українці віком до 35 років – отримають від Фонду Віктора Пінчука гранти на навчання за магістерськими програмами в провідних світових навчальних закладах, що увійшли до списку 200 кращих університетів світу за рейтингами QS та The Times Higher Education.

Прийом документів та online-реєстрація триватиме на сайті програми worldwidestudies.org з 4 лютого по 15 травня 2015 року.

Оскільки сьогодні перед Україною стоять найсерйозніші виклики за всю її новітню історію, і потужна мережа фахівців з досвідом та освітою з кращих університетів світу є критично важливою ланкою у процесі швидкого та успішного реформування країни, цього року Фонд в першу чергу підтримає тих, хто планує навчання в сфері державного управління. Крім того, Фонд розгляне заявки аплікантів, які мають бажання продовжити освіту в галузях, які сьогодні є не менш важливими для України, а саме: аграрні науки, альтернативна енергетика, екологія та охорона навколишнього середовища, публічне право та аерокосмічна інженерія. Фонд також розгляне заявки для отримання гранту і в інших галузях, але потенційні кандидати матимуть представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю.

Обов’язковою вимогою Фонду Віктора Пінчука до усіх отримувачів грантів є зобов’язання по завершенні навчання за кордоном повернутися в Україну для роботи за фахом протягом щонайменше 5 років.

Потенційні апліканти на гранти програми «Всесвітні студії» мають відповідати наступним вимогам:

 • бути громадянами України віком до 35 років на момент вступу до університету;
 • мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету;
 • бути зарахованими (з документальним підтвердженням) до складу студентів магістерської програми закордонного університету та готовими почати навчання восени 2015 року;
 • мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні;
 • мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом.

Гранти від Фонду Віктора Пінчука отримають найуспішніші кандидати, відібрані спеціальним незалежним журі у ході відкритого загальнонаціонального конкурсу. Для отримання гранту потенційні кандидати повинні самостійно підібрати магістерську програму та вступити на неї, підготувавши всі необхідні документи, пройшовши додаткові підготовчі курси та здавши мовні тести, та представити журі «Всесвітніх студій» своє бачення щодо застосування отриманих знань після повернення в Україну. Фонд Віктора Пінчука очікує, що по завершенні навчання за кордоном всі отримувачі гранту повернуться в Україну та відпрацюють за фахом щонайменше 5 років.

Гранти від Фонду покриватимуть в першу чергу витрати на оплату навчання в університеті, підручники та медичне страхування. Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Більшість грантів покриватиме до 60 % всієї необхідної суми, але за умови не більше 50 тис. доларів США за весь навчальний період (1-2 роки). Студенти повинні будуть покрити решту витрат своїм чи спонсорським коштом.

Апліканти, які вступили у Кембриджський університет (University of Cambridge, Велика Британія), на правовий факультет Пітсбургського університету (University of Pittsburgh School of Law, США), або на аграрний факультет Єврейського  університету міста Єрусалим (The Hebrew University of Jerusalem, Ізраїль), матимуть змогу отримати решту коштів на навчання від благодійних фондів, що підтримують ці навчальні заклади. Дана опція є можливою завдяки угодам щодо спільного фінансування навчання студентів в рамках проекту «Всесвітні студії», укладених Фондом Віктора Пінчука з цими благодійними організаціями. Більше про партнерство програми з даними учбовими закладами та умовами фінансування навчання можна дізнатись на сайті «Всесвітніх студій» в розділі «Партнери».

Детальну інформацію про умови участі у конкурсі, необхідні документи та рекомендації щодо вибору магістерських програм та країн навчання, а також загальні відомості про особливості освіти в цих країнах можна дізнатись на сайті програми «Всесвітні студії»: worldwidestudies.org

Освітній проект Фонду Віктора Пінчука «Всесвітні студії», спрямований на формування нового покоління української професійної еліти, був заснований у 2009 році. Проект пропонує підтримку громадянам України віком до 35 років в отриманні магістерського ступеню у найкращих університетах світу, в першу чергу, в галузях, які

Фонд Віктора Пінчука вважає пріоритетними для подальшого розвитку України. На період 2015–2016 рік такими галузями є: аграрні науки, екологія та охорона навколишнього середовища, право, державне управління, альтернативна енергетика та аерокосмічна інженерія.

З моменту створення проекту за стипендією «Всесвітніх студій» на навчання за кордон поїхали 80 осіб. Більше половини з них вже отримали дипломи та повернулися в Україну, де почали роботу в профільних компаніях, некомерційних організаціях та уряді. Решта  ще продовжують навчання в магістратурах  провідних університетів по всьому світу: Великобританії, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, США, Угорщині, Франції.

Кроки участі у проекті

 1. Складання всіх необхідних іспитів/тестів (якнайшвидше, рекомендується до кінця січня 2015)

  Студент(-ка) складає всі іспити/тести згідно з вимогами університету та магістерської програми для студентів-іноземців.
 2. Подача документів для вступу в університет (жовтень 2015березень 2016)

  Кандидат самостійно проходить всі вступні процедури, встановлені університетом, та знаходить додаткове джерело фінансування.
 3. Подача заявки у Фонд на отримання гранту (лютий 2015травень 2015).
 4. Співбесіда з відбірковим журі (травень 2015).
 5. Оформлення Договору з Фондом (червень – липень 2015)

   Підтвердження виділеного гранту, підписання Договору з Фондом.
 6. Навчання за кордоном (початок навчання з вересня 2015 до кінця курсу)

  Навчання в університеті, моніторинг успішності, випуск.
 7. Робота в Україні (щонайменше 5 років, по завершенню навчання)

Приймаючи остаточне рішення щодо надання гранту, журі проекту буде враховувати такі критерії:

 • Обґрунтування особистих та професійних цілей, чіткість аргументації та планів стосовно втілення здобутих знань та навичок в Україні;
 • Авторитетність/престижність обраної магістерської програми та самого університету;
 • Підтримка кандидата існуючим чи потенційним роботодавцем в Україні;
 • Особисті досягнення/внесок кандидата в розвиток України у відповідній галузі (публікації, дослідження, запуск інноваційних проектів, особисті патенти на винаходи і таке інше);
 • Можливість отримання кандидатом решти суми, необхідної для навчання, з інших джерел;
 • Академічні та кар’єрні досягнення на момент подання заявки.
закрити