Статті

Тоні Блер поділився своїм баченням подолання геополітичних викликів на Щорічному молодіжному форумі Фонду Віктора Пінчука у Києві

17 червня Тоні Блер, прем’єр-міністр Великобританії (1997-2007), засновник і патрон благодійного Фонду віри Тоні Блера, виступив перед учасниками Щорічного молодіжного форуму, організованого Фондом Віктора Пінчука у Києві. У своєму виступі перед стипендіатами Тоні Блер дав поради щодо необхідних для подолання геополітичних викликів кроків, а також відповів на питання молоді.

blair.jpg

Звертаючись до молодих українців і міркуючи про зміни у країні, Тоні Блер зазначив, що «у світі, який змінюється, ви мусите змінюватися самі, бо інакше залишитесь позаду. Звичайно, в Україні існує проблема з безпекою, але також є проблема з реформами. Ви успадкували старі системи, які неефективні, ненадійні та часто корумповані. Ви мусите реформувати і замінити ці системи».

Тоні Блер також наголосив, що процес реформування стосується не тільки влади, але й людей. Він сказав, що «ми всі повинні змінити мислення. Майбутнє України буде визначатися не лише тим, що робить влада, але й тим що роблять люди, особливо молодь».

Він також відмітив важливість альянсів, котрі повинні бути створені у світі, що пережив Другу Світову війну, для того, щоб справлятися з геополітичними змінами та не допустити залякувань і погроз. В процесі змін дії мають бути спрямовані на гідність, мир та процвітання.

Тоні Блер звернув увагу і на важливість збереження єдності Європи у мінливому світі, яка забезпечить європейським державам можливість використовувати владу та вплив у рішеннях щодо спільного майбутнього, залишаючись сильними тільки завдяки колективним діям.

Він також підтримав про-європейські устремління українців: «І ось чому я підтримую Україну як частину Європи сьогодні. В Європі і тут, я говорю і про цю країну також, ми мусимо мати розум, мудрість, бачення і лідерство, щоб будувати Європу об’єднаною і сильною з тим, щоб у часи глобальних змін ми могли витримати не лише агресію, але й факт перетворення на геополітичну силу».

На завершення Тоні Блер зауважив, що мета цієї сили не тільки боротьба за інтереси, а й боротьба за такі цінності як свобода та демократія, додавши, що влада мусить бути під людьми, а не над ними. Він також відмітив, що свобода і демократія «полягають у можливості створювати такі системи, в яких люди, що наполегливо працюють, можуть бути успішними; у тому, що саме твої здібності, а не корупція, вирішують наскільки ти успішний в суспільстві і країні. І ключем до всього цього є виховання нашої молоді на таких цінностях, які сформують, як я називаю його, неупереджений розум».

Цьогорічна подія зібрала понад 300 студентів з усієї країни, включно з переможцями та випускниками освітніх програм Фонду: загальнонаціональної стипендіальної програми підтримки талановитої молоді «Завтра.UA» та освітньої програми для отримання магістерського ступеню у найкращих університетах світу «Всесвітні студії». Тоні Блер разом з Віктором Пінчуком, українським бізнесменом і філантропом, в рамках програми «Всесвітні студії» нагородили сімох цьогорічних одержувачів грантів, які поїдуть навчатися у провідні університети Австрії, Швеції, Великобританії і США за фінансової підтримки Фонду. Вони також вручили нагороди трьом кращим студентам – переможцям особистого рейтингу стипендіатів, що враховував науково-дослідницьку роботу, соціальну активність та лідерський потенціал, і яких було відібрано з понад сотні переможців стипендіальної програми Zavtra.UA 2015 року.

Фотографії з події доступні за посиланням.

Відеозапис виступу Тоні Блера (хронометраж 18:43 хв.):

З перекладом українською: https://youtu.be/eU-ZX6Ocu6M

Оригінальний англійською мовою: https://youtu.be/h8oZFFlpQ7o

закрити