Вчора 31 січня 2007 року відбулась урочиста церемонія нагородження переможців стипендіальної програми „ЗАВТРА.UA”. Захід пройшов на базі авіаційного науково-технічного комплексу ім. О.К. Антонова, в ангарі, де обслуговується найбільший в світі літак АН-225 “Мрія”.
В церемонії нагородження переможців Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука „ЗАВТРА.UA” взяли участь Голова Піклувальної Ради програми академік НАН України Ярослав Яцків, астронавтка НАСА Хайдемарі М. Стефанишин-Пайпер – перша українка, яка провела понад 13 годин у відкритому космосі, всесвітньо відомий бразильський письменник Пауло Коельо, Віктор Пінчук, радник Президента Україна Олег Рибачук, перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк, український письменник Андрій Курков, та головний інженер льотно-випробувальної бази АНТК ім. Антонова Олександр Донець.
Кожен з почесних гостей вітав переможців, які представили наукові роботи за наступними напрямками: «Хімія. Фізика і астрономія»; «Інженерія, енергетика та електронна техніка»; «Історія, філософія. Культура та мистецтво, література й мова», «Науки про Землю. Матеріалознавство, гірництво та металургія», «Соціологія та психологія. Педагогіка і освіта. Політологія й міжнародні відносини. Право й державне управління», «Математика і механіка. Інформатика і обчислювальна техніка», «Медицина Біологія, фізіологія, біохімія. Сільськогосподарські науки» та «Транспорт, архітектура та будівництво. Економіка та менеджмент».
За словами засновника стипендіальної програми “Завтра.UA” Віктора Пінчука, “наша задача – це, безумовно, просування нової генерації в суспільство, бізнес та політику”.
Яскрава та ефектна церемонія нагородження стала одним з незабутніх моментів життя переможців. За один вечір вони побували всередині найбільшого у світі літака АН-225 “Мрія”, стали головними героями церемонії нагородження під час якої їх вітали спеціальні гості церемонії Пауло Коельо та Хайдемарі Стефанишин-Пайпер, а також провідні українські науковці, політики та письменники. Спілкуючись з українськими студентами американська астронавтка підкреслила, що єдиний шлях до успіху «це вчитись та багато працювати.».
Звертаючись до щасливих переможців, Пауло Коельо сказав: «Ви бачите цього величезного літака? Кожен із вас – це начебто одна з його деталей, а Україна то сам залізний птах, і ви маєте усвідомити: ця мрія злетить тільки тоді, коли кожен із вас зробить усе, що від нього залежить».
Переможці програми – це студенти старших курсів вищих навчальних закладів України, які брали участь та перемогли у загальнонаціональному конкурсному доборі, що складався з конкурсу наукових студентських робіт, які оцінювалися незалежними фаховими експертами, та очних змагальних процедур.
За результатами конкурсу переможцями Програми став 201 студент з наступних ВНЗ:
Донецький національний університет (м. Донецьк);
Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ);
Національний аграрний університет (м. Київ);
Національний університет «Києво-Могилянська академія» (м. Київ);
Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» (м. Київ);
Національний аерокосмічний університет імені Н.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” (м. Харків);
Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ);
Національна металургійна академія України (м. Дніпропетровськ);
Дніпропетровський національний університет (м. Дніпропетровськ);
Національний університет «Львівська політехніка» (м. Львів);
Львівський національний університет ім. І.Я.Франка (м. Львів);
Національний університет «Острозька академія» (м. Острог);
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова (м. Одеса);
Севастопольський національний технічний університет (м. Севастополь).
Стипендіати програми „ЗАВТРА.UA” протягом 2007 року отримуватимуть стипендію Фонду Віктора Пінчука загальним розміром 6 000 грн. на рік (500 грн. на місяць). Фонд Віктора Пінчука також планує надати їм низку додаткових можливостей для особистого розвитку, а також сприяти працевлаштуванню у перспективних сферах по закінченню вищої освіти. Зокрема, планується підтримка участі стипендіатів у наукових конференціях та короткострокових стажуваннях, надання грантів для наукової роботи, створення інформаційно-ресурсного центру, який буде функціонувати як база даних талановитої молоді України, створення на базі Фонду неформального об’єднання для проведення науково-тематичних зустрічей тощо.